Sikeres szereplés a prágai SaunaFest 2016. nemzetközi szaunamester versenyen

2016. április 1-3. között, Prágában rendezték meg a Saunafest 2016 Cseh Szaunamester Világbajnoki kvalifikációt, a Grand Prix Nemzetközi bajnokságot és a Master of Towel törölközőpörgető versenyt is.

16 cseh és 26 külföldi szaunamester mutatta meg tudását a 18 fős nemzetközi zsűri előtt. A verseny rendkívül szigorú szakmai szempontok alapján zajlott. Az igen rangos megmérettetésen részt vett a 2015-ös világbajnok, Rob Keijzer is. A Grand Prix versenyzői szinte mindannyian tapasztalt, világbajnokságot is megjárt szaunamesterek voltak.

4 napon keresztül zajlottak a profibbnál profibb szaunafelöntések a prágai Aquapalace 80 fős kültéri rönk szaunájában. Magyar szaunamesterek 8 fős csapata is részt vett a rangos eseményen. Rendkívül megtisztelő, hogy a magyar csapat felét a debreceni Aquaticum szaunamesterei tehették ki a szervezők előzetes elbírálása alapján. A pénteki Master of Towel versenyen Végh Tímea V. helyezést ért el, így a nők között ő lett a legjobb törölköző pörgető, akár csak a két héttel ezelőtti magyar Master of Towel versenyen. A szombati elődöntőből a legjobb 3 cseh és 7 külföldi versenyző juthatott tovább a vasárnapi döntőbe.

A döntőbe jutott Végh Tímea, Papp Fédra és Fáskerti Rita, de Szép Boglárka is igen megszorongatta az élmezőnyt, végül 8. helyen végzett (a világbajnoki bronzérmes Dominik Heppel holtversenyben).

A döntőben is nagyon szép eredmények születtek: Fáskerti Rita IV, Végh Tímea V. helyezett, Papp Fédra pedig VIII. helyezett lett.

Szép Boglárka a közönség pontozása alapján a II. helyen végzett, közvetlenül Rob Kejzer világbajnok mögött.

Nemzetközi megmérettetésen ilyen és ennyi magyar siker még nem született.

Szaunamestereink igencsak elvarázsolták a zsűrit, hiszen máris két külföldi vendégszereplésre hívták meg őket Lengyelországba és Olaszországba is.

A következő cél a magyar Afguss WM kvalifikáció 2016. július 16-án, és a szeptemberi világbajnokságra való kijutás.

Gratulálunk a helyezésekhez!

A magyar csapat tagjai:

Végh Tímea (Aquaticum Spa Debrecen) - Grand Prix 5. helyezés, Master of Towel 5. helyezés, közönség díj: 5. helyezés

Szép Boglárka (Aquaticum SPA Debrecen) - Grand Prix 8. helyezés, közönség díj: 2. helyezés

Végh Sándor (Aquaticum SPA Debrecen) - Grand Prix 17. helyezés, Master of Towel 15. helyezés

Skita Péter (Aquaticum SPA Debrecen) - Grand Prix 19. helyezés

Fáskerti Rita (Magyarhertelend) - Grand Prix 4. helyezés, Master of Towel 11. helyezés, közönség díj: 6. helyezés

Papp Fédra (Magyarhertelend) - Grand Prix 8. helyezés, Master of Towel 10. helyezés, közönség díj: 7. helyezés

Tompek Attila (Szombathely) - Grand Prix 18. helyezés, közönség díj: 4. helyezés